سه شنبه, ۲۳ فروردین,۱۴۰۱

گوشی هایی که تشعشعات خطرناکی دارند

از زمانی که تلفن همراه وارد زندگی انسان‌ها شد، نگرانی‌هایی در خصوص تأثیر امواج موبایل بر سلامتی انسان‌ها و ارتباط آن با بیماری‌ها بین مردم بوجود آمد. این که آیا واقعا تشعشعات تلفن همراه بر سلامتی تاثیر می‌گذارد یا خیر، هنوز بطور دقیق مشخص نیست. اما دانشمندان معتقدند استفاده از تلفن همراه در محیط‌های بسته و به مدت طولانی می‌تواند باعث آسیب شود.

در یک مطالعه جدید گوشی‌های هوشمند مختلف بر اساس میزان تشعشع آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند. تجزیه و تحلیل بانک lesstimes نشان می‌دهد که گوگل پیکسل و سونی اکسپریا دارای بیشترین میزان تشعشعات هستند. با این حال طبق فهرست منتشر شده این دو گوشی بدترین انتشار دهندگان نیستند. BanklessTimes به تازگی گزارشی از گوشی‌های تلفن همراهی که بیشترین میزان تشعشعات را دارند را منتشر کرده است.

این رتبه بندی شامل محصولاتی از گوگل، سونی، موتورولا، ZTE، وان پلاس و اوپو می‌باشد.

موتورولا اج با ۱.۷۹ وات بر کیلوگرم بیشترین تشعشعات را منتشر می‌کند، پس از آن ZTE Axon 11 5G با ۱.۵۹وات بر کیلوگرم و OnePlus 6T با ۱.۵۵ وات بر کیلوگرم در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند. در این مقایسه ده تلفن همراهی که بیشترین تشعشات را دارند، رتبه بندی شده اند. این رتبه بندی عمدتا شامل مدل‌های قدیمی است و در میان آن‌ها سه دستگاه از گوگل مشاهده می‌شود.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) حداکثر سطح SAR را ۱.۶ وات بر کیلوگرم تعیین کرده است. با توجه به این پارامتر، از ده گوشی موجود در این لیست فقط موتورولا اج از حد تشعشع فراتر رفته است.

ثبت نظر